Programarea Festivalului National pentru Tineret

“ Folcloru-i din strabuni “

Editia II

 

Sala  “ Ateneu “ a Filarmonicii “ Mihail Jora “ – Bacau

Luni, 9 noiembrie 2015 ora 13:00  Deschiderea festivalului

Luni, 9 noiembrie 2015 ora 13:30 – Preselectia

 

Ordinea intrarii in preselectie:

Sectiunea  A – Categoria 6 – 11 ani

  1. 1.     Borcea Cezara – 2009 – Bade ciresii-s in floare
  2. 2.     Dumitru Andreea – 2008 – La parinti le cant cu dor
  3. 3.     Marcu Elena – 2008 – Badea-i ciobanas la munte
  4. 4.     Luncas Ioana – 2007 – Mai badita Mihaita
  5. 5.     Tapar Alina – 2007 – Batraneasca-i cu norocul
  6. 6.     Caciulescu Denisa – 2006 – Frunzulita albastrele
  7. 7.     Chirica Iuliana– 2005 – Ciobanasu joc di dor
  8. 8.     Flocea Emilia – 2005 – La fantana cu uluc
  9. 9.     Corobanea Nina Ana – 2004 – Ii trimit maicutii dor
  10. 10.   Cretu Bianca – 2004 – As fugi la joc in sat
  11. 11.    Gheorghita Iuliana – 2004 – Pe vale, tato, pe vale
  12. 12.    Mardari Andreea  – 2004 – Sunt fata de la Dumbrava
  13. 13.    Odor Sanziana – 2004 – Maldoveanca-s uite-asa
  14. 14.    Rusu Andra Maria – 2004 – Micsunica, micsunea
  15. 15.     Sandulache Iustin Andrei – 2004 – Jocu-i din batrani lasat
  16. 16.     Simoiu Elena – 2004 – Maicuta, mama
  17. 17.     Burlacu Alexandra – 2003 – Batraneasca stiu giuca
  18. 18.     Buruiana Anca  – 2003 –  Tropaieste, mai Vasile
  19. 19.     Otvos Mara – 2003 – Sunt o fata din Ardeal
  20. 20.    Popa Petronela – 2003 – Eu la joc is foc si para
  21. 21.     Timofte Larisa – 2003 – In padurea verde deasa
  22. 22.    Treteag Mario  – 2003 – Dragu-mii sara-n paduri

 

 

 

 

Sectiunea  A – Categoria 12 – 17 ani

  1. 1.     Botu Andreea  – 2002 –  Mandra floare-i norocu / Coragheste ca la Neamt
  2. 2.      Budescu Ana-Maria – 2002 – Doina / Drag mi-e cantecul si jocul
  3. 3.     Huma Elena – 2002 – La fantana de pe costa / Am venit si eu la joc
  4. 4.     Lacatus Ana Maria – 2002 – Miorita / Taraneasca pe batai
  5. 5.     Farcas – Baba Andreea – 2001 – Balada bradului / Hora Magurenilor
  6. 6.     Roman Ana-Maria  – 2001 – Balada bradului / Haideti fetelor la joc
  7. 7.     Apetrei Denisa  – 2000 – Nitru haiducul / Badita cu sumanel
  8. 8.     Oprea Larisa  – 2000 – Dragostea din ce-i facuta / Zii badita cu vioara
  9. 9.     Mandrila Maria – Doina mirelui / Hora Campulungeana
  10. 10.   Lita Ioana – 1999 – La fagu’ cu umbra deasa / Bate vantul si-mi adie
  11. 11.    Bradatan Andreea – 1998 – La fantana de pe coasta / I-auzi jocu-n batatura
  12. 12.    Florescu Paula – 1998  – M-as porni si m-as tot duce / Mai badita, ciobanas

Sectiunea  A – Categoria 18 – 25 ani

  1. 1.     Siler Emanuel – 1994 – Codrule, batute-ar gheata / Foaie verde de mohor

 

Sectiunea  B – Categoria 9 – 16 ani

  1. 1.    Otvos Mara – 2003 – Vioara – Roua pe iarba si flori / Sarba de la Dolhesti
  2. 2.    Florea Dumitru – 2000 – Vioara – Sarba / Piesa virtuozitate

 

 

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *