Programarea Festivalului / Ordinea intrarii in concurs 2018

Programarea Festivalului National pentru Tineret “ Folcloru-i din strabuni “

Editia a V-a, 10 – 11 noiembrie 2018

 

Sala  “ Ateneu “ a Filarmonicii “ Mihail Jora “ – Bacau

Sambata, 10 noiembrie 2018 – ora 10:00  Deschiderea festivalului si recital

  •                                       – ora 11:00 – Concurs

Duminica, 11 noiembrie – ora 10:00 – Gala Laureatilor si festivitatea de premiere

Ordinea intrarii in festival:

Sambata – Sectiunea  A – Categoria 6 – 11 ani

  1. Bojoga Sofia Maria – 2012 – Mandri-s bacauanii mei
  2. Dumitriu Delia Elena – 2011 – Badea-i ciobanas la munte
  3. Gandore Stefania Maria – 2011 – Asa joc n-am mai vazut
  4. Ciobanu Anastasia Elena – 2010 – Joaca bade Ionel
  5. Pantiru Iulia Elizabeta – 2010 – Uita-te la mine asa
  6. Patache Raisa Elena – 2010 – Hora mea-I moldoveneasca
  7. Prejvara Elena Gabriela – 2010 – Sunt fata de la Moldova
  8. Libiti Maria Cosmina – 2009 – Lumea spune ca-s micuta
  9. Nicorescu Ioana – 2009 – Parintii si fratii mei
  10. Nita Ana Niculia – 2009 – Ca moldoveanva nu-I nimeni
  11. Abaloaei Crina Georgiana – 2008 – Mai badita Mihaita
  12. Buzdugan Teodora – 2008 – Hai la joc, mai Neculai
  13. Gherasim Elena Bianca – 2008 – La hora duminica
  14. Hodea Daria Maria – 2008 – Sunt o fata frumusica
  15. Hurdubaia Sidonia Mihaela – 2008 – Bate talpa la papuc
  16.  Ichim Nicoleta – 2008 – Frunzulita de prin vie
  1. Isopescu Stefania – 2008 – Bade ciobanas la munte
  2. Isopescu Teodora – 2008 – De cand mama m-a facut
  3. Ruginosu Nedeea – 2008 – Asta-I hora nu-I joc greu
  4. Sahaidac Alexia Teodora – 2008 – Mama-i glas de inger sfant
  5. Ciobanu Mario Ion – 2007 – Hora asta din Bacau
  6. Ghiba Elena Evelina – 2007 – Dragu-mi-I in sat la joc
  7. Sarban Andrei Denis – 2007 – Hopa, hop hai la joc
  8. Biliboc Ioana Delia – 2006 – Tare-mi place ca sa joc
  9. Huci Alessia maria – 2006 – Ia porniti acum la joc

Sectiunea  A – Categoria 12 – 17 ani

  1. Caciulescu Elena Denisa – 2006 – Jaluim-as / Zii, dobare zii
  2. Lupu Delia Nicoleta – 2006 – La casuta cea din vale / Ca pe la Onesti
  3. Antochi Delia Andreea – 2005 – Am trecut lume prin tine / De pe varful opcinii
  4. Hanga Melissa – 2005 – Balada Miorita / Moldovenii ies la joc
  5. Libiti Nicoleta Georgiana – 2005 – Spune-mi dor ce ai cu mine / Lasa-ma mama la joc
  6. Agiurgioaei Andreea – 2004 – Frunza verde si-o lalea / Hai la joc, mai Neculai
  7. Balan Anva Maria – 2004 – Balada lui Stefan cel Mare / Mai Ionica badisor
  8. Cretu Bianca Elena – 2004 – Paraut cu apa lina / S-o pornit sarba in sat
  9. Diac Sabina – 2004 – Am trecut lume prin tine / Badea-I ciobanas la munte
  10. Gandore Delia Andreea – 2002 – Cucule ce canti in plopu / M-am sculat diminicioara

Sectiunea  A – Categoria 18 – 25 ani

  1. Trifan Maria – 2000 – Apus de soare / badisor, badita-l meu

Sectiunea  B – Categoria 9 – 16 ani

  1. Sahaidac Alexia Teodora – 2008 – fluier – Vivat / Sarba de la Calinesti